mural ZAMIANA
Foto: Łu. Mural doskonale prezentuje się w bliskości Muzeum Flory i Fauny Morskiej i Śródlądowej, gdzie niebawem stanie również motylarnia.

Jaworzański mural efektowny

Dzięki funduszom uzyskanym z budżetu obywatelskiego przez Młodzieżową Radę Gminy Jaworze w centrum miejscowości utworzony został kolejny mural.
Nowe dzieło idealnie wpisuje się w scenerię tej części gminy. Mural przyozdobił jedną ze ścian sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2. Przedstawia siedzącego chłopca z książką na kolanach, wpatrującego się z radością w otaczającą go barwną przyrodę. To nawiązanie do sąsiadującego z placówką  Muzeum Flory i Fauny Morskiej i Śródlądowej, a także powstającej tuż obok motylarni. – Tak skomponowany mural nie jest więc przypadkowy. Jednocześnie uatrakcyjnił otoczenie samej szkoły i wita tych, którzy wjeżdżają na szkolny parking – mówi Barbara Szermańska, dyrektor jaworzańskiej „dwójki” oraz Muzeum.
Stworzenia efektownego muralu podjął się Artur „Turbos” Bosowski. Ten sam artysta przed dwoma laty wykonał na ścianie Gimnazjum w Jaworzu grafikę przedstawiającą podwodny świat rafy koralowej.
Drugie malowidło w Jaworzu powstało w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Projekt „MuraLOVA szkoła” został zgłoszony przez Młodzieżową Radę Gminy Jaworze, a następnie wybrany do realizacji. – Ciekawych pomysłów nasi mieszkańcy mają jak widać wiele. Taka też była koncepcja budżetu obywatelskiego, aby angażować ich w różnorodne, często bardzo oryginalne inicjatywy – zaznacza wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz.

(MAN)