reanimacja med wet
Foto: Facebook Med-Wet. Pokaz reanimacji przedweterynaryjnej.

Dni otwarte schroniska

Kilka psów i kotów znalazło nowych właścicieli, a miłośnicy czworonogów mieli okazję zapoznać się z zasadami reanimacji zwierząt, porozmawiać z lekarzem weterynarii czy nauczyć się bezpiecznego kontaktu z psem.
Bielskie Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy okazji Światowego Dnia Zwierząt zorganizowało od piątku 4 do niedzieli 6 października Dni Otwarte. Zaprezentowano m.in. swoich podopiecznych, przedstawiając uczestnikom wydarzenia zasady adopcji. To w kilku wypadkach miało szczęśliwy finał i czworonogi znalazły nowych właścicieli.
Sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy reanimacji przedweterynaryjnej, przeprowadzone przez Annę Nikolajdu-Kudłę i Ziemowita Kudłę z bielskiego Gabinetu Weterynaryjnego Med-Wet. Z kolei zasad bezpiecznego kontaktu człowieka z psem, również tym nieznanym, uczył specjalista z czechowickiego centrum dogoterapii „Psia Edukacja”. Nie zabrakło rysunkowych atrakcji dla dzieci. W organizację imprezy włączyli się nie tylko pracownicy schroniska, lecz także tutejsi wolontariusze.
W schronisku mieszka po około sto kotów i psów. Można je adoptować nie tylko przy okazji Dnia Zwierząt, Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zachęca wszystkich chętnych do kontaktu i odwiedzin.

(RED)