BRO
Foto: Agnieszka Pierściecka. Występ B.R.O. był jedną z wielu atrakcji muzycznych festiwalu w Jaworzu.

Festiwal młodzieży w Jaworzu

Już po raz trzeci Młodzieżowa Rada Gminy Jaworze zaprosiła na Jaworzański Festiwal Młodzieży. Impreza zorganizowana przez samą młodzież dla rówieśników i tym razem się udała.
Jaworzański amfiteatr w sobotnie popołudnie 28 września należał do młodych mieszkańców gminy. Młodzieżowa Rada Gminy Jaworze zaprosiła do występów m.in. takich muzyków, jak Luka Rosi czy B.R.O., dobrze znanych takiej widowni. Wcześniej, podczas części nazwanej „Młodzieżową Sceną Koncertową”, zaprezentowały się dziewczyny z Zespołu Tanecznego DGF Youth, bielska grupa Włóczykije, Wiktoria Hutyra „Ruda”, Tres Notas oraz The 1PM. A potem tańczono na dyskotece przy muzyce zapodanej przez DJ-ów Camillo i Martino’K.
Tradycją Jaworzańskiego Festiwalu Młodzieży stała się gra terenowa. Poprzedziła ona popołudniową część w amfiteatrze. W tym roku wygrał Team Arczi przed patrolem Nietoperki. Swój udział w organizacji dobrej zabawy zaznaczyło też Żywieckie Stowarzyszenie Fantastyki „Parzenica”, które przygotowało dla uczestników Festiwalu gry planszowe.

(Ł)

wojtRadosław Ostałkiewicz,
wójt gminy Jaworze:
Cieszę się, że wśród licznych imprez, których w ostatnim czasie w Jaworzu nie brakowało, był też festiwal młodzieży. A więc wydarzenie zorganizowane przez młodzież dla wszystkich swoich rówieśników, przez nią też przeprowadzone. Od pierwszych dni na stanowisku wójta gminy zwracam szczególną uwagę na różne grupy zrzeszające się w większym lub mniejszym stopniu, zachęcając je do działania.
Temu m.in. służy wprowadzenie corocznego budżetu obywatelskiego czy zbudowanie od podstaw Domu Gminnego „Pod Harendą”, w którym stowarzyszenia i organizacje mają miejsce na spotkania i działalność. Zależy mi bowiem na tym, aby w naszym Jaworzu jego mieszkańcy czuli się u siebie, dzieląc się z innymi pozytywną energią i licznymi umiejętnościami. Z radością zauważam, że to zaangażowanie społeczne jest coraz liczniejsze. Mogłem to zaobserwować choćby podczas niedawnego II Jaworzańskiego Forum Organizacji Pozarządowych.
Cieszę się też, że w tym gronie zaangażowanych osób przybywa ludzi młodych, którzy chcą działać, choćby w Młodzieżowej Radzie Gminy. Rosną nasi następcy i dobrze, że mają chęci, aby wykorzystać możliwości, jakie stwarzamy im w gminie do różnorodnej aktywności.