Festyn rad
Foto: Mat. Rady Osiedla

Rady dla mieszkańców Szczyrku

Wypełnione różnymi atrakcjami były osiedlowe festyny, zorganizowane przez część Rad Osiedli w Szczyrku na zakończenie ich kadencji.
Organizacji plenerowych imprez z myślą o mieszkańcach swoich osiedli podjęły się we wrześniu Rady w Skalitem oraz Biłej. W obu przypadkach wydarzenia zostały przeprowadzone z bogato wypełnionym programem. Nie zabrakło animacji dla dzieci oraz gier i zabaw z przeznaczeniem dla całych rodzin. Odbyły się także pokazy pierwszej pomocy przy udziale strażaków i przedstawicieli GOPR, jak również degustacje przygotowanych potraw.
Uczestniczący w osiedlowych festynach burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy docenia tego rodzaju inicjatywy. – To w sposób oczywisty aktywizacja społeczności lokalnej w rejonach naszego miasta, z którymi mieszkańcy się utożsamiają – mówi burmistrz. – Rady Osiedli spełniają swoją funkcję. Dobrze reprezentują swoich mieszkańców, wspomagają radnych, dbając o zapewnienie najbardziej pilnych potrzeb – dodaje Antoni Byrdy.
We wrześniu szczyrkowskie Rady Osiedli, a jest ich łącznie siedem, zakończyły swoje kadencje. Równocześnie wybrano nowe władze na okres pięcioletni.

(RA)