druhowie
Foto: Marcin Kowolik. Szereg wymagających konkurencji przygotowano dla druhów, którzy wystartowali w Bestwinie w gminnych zawodach.

Zacięte zawody druhów z gminy Bestwina

W sobotę 21 września strażacy z jednostek gminy Bestwina wzięli udział w zawodach sportowo-pożarniczych.
Tego dnia po raz pierwszy rywalizacja sportowa odbyła się na niedawno otwartej bieżni, będącej elementem kompleksu lekkoatletycznego w Bestwinie. Strażacy należący do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Bestwiny, Bestwinki, Janowic i Kaniowa oceniani byli za wykonanie działań w różnych konkurencjach, m.in. ćwiczeniu bojowym z budowaniem linii gaśniczej oraz sztafecie pożarniczej z przeszkodami, a młodzi druhowie zmierzyli się z torem przeszkód, ćwiczeniem z hydronetką, rozpoznawaniem sprzętu czy wykonywaniem węzłów.
Wśród drużyn męskich zwycięstwo osiągnęli strażacy z Bestwinki, wyprzedzając w kolejności OSP Bestwina, Janowice i Kaniów. Pierwsze miejsce zdobył także kobiecy zespół OSP Bestwinka. Na szczycie podium rywalizacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zameldował się zespół z Kaniowa, przed Janowicami i Bestwinką. Z kolei w konkurencji musztry równych sobie nie miała jednostka z Kaniowa.
– Doroczne zawody gminne są doskonałą formą szkolenia bojowego i kondycyjnego naszych strażaków. Pozwalają jednocześnie na sprawdzenie sprzętu i wyłaniają ekipy startujące później w zmaganiach wyższego szczebla, w których sukcesów nie brakuje – mówi wójt gminy Bestwina Artur Beniowski.

(RED)