malzonkowie 50 lat
Foto: Mat. UG Kozy. Pary małżeńskie z 50-letnim stażem otrzymały podczas uroczystości w Domu Kultury pamiątkowe medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Medale, gratulacje i życzenia w Kozach

W towarzystwie rodzin i przyjaciół kilkadziesiąt par małżeńskich z gminy Kozy świętowało swoje okazałe rocznice wspólnie spędzonych lat.
Jubileusze małżeńskie, począwszy od porcelanowych godów, a więc o stażu 20-letnim, aż po żelazne 65 lat pożycia, obchodziło w tym roku aż 456 par z terenu gminy. Wszyscy jubilaci otrzymali pisemne życzenia od władz samorządowych oraz zaproszenia na doroczne uroczyste obchody.
Do Domu Kultury, tuż po mszy świętej w intencji jubilatów, przybyły ostatecznie 43 pary, którym towarzyszyli najbliżsi. Obecni byli również m.in. wójt Jacek Kaliński oraz przewodniczący Rady Gminy Miłosz Zelek. – Jesteście, nasi dostojni jubilaci, świetnym przykładem dla młodszych pokoleń. Pokazujecie, że pomimo różnych napotykanych przecież trudności, można trwać przy sobie przez długie lata w harmonii i wzajemnej miłości, dotrzymując zarazem wypowiedzianego kiedyś przyrzeczenia – mówił do zgromadzonych wójt Kóz.
Prócz gratulacji i życzeń w sposób szczególny gratulowano tym parom małżeńskim, które przeżyły w związku już pół wieku. Wręczone zostały im pamiątkowe medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadane przez Prezydenta RP. Tym zaś małżonkom, którzy z różnych przyczyn nie mogli pojawić się na uroczystości, by świętować i bawić się wspólnie, medale wręczono podczas równie radosnego i serdecznego spotkania w Pałacu Czeczów.

(M)