OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Foto: Mat. UG Bestwina

KADRY: Z medalem i nagrodą

Urszula Kraus, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie, otrzymała dwa prestiżowe wyróżnienia – medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania oraz nagrodę św. Maksymiliana Kolbego za działalność ewangelizacyjną i apostolską.
Dyrektor od wielu lat troszczy się o wszechstronny rozwój młodzieży. Uczestniczyła w zajęciach prowadzonych metodą dramy na Malcie oraz w Turcji, by z wykorzystaniem uzyskanej wiedzy realizować cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty językowo-teatralne w bestwińskiej szkole. Swoich podopiecznych przygotowywała z sukcesami do rozmaitych konkursów, organizowała też zajęcia wyrównawcze. Współpracowała ponadto z czternastoma szkołami w jedenastu krajach Europy, osobiście koordynując poszczególne projekty. Dzięki zaangażowaniu Urszuli Kraus pozyskane zostały środki rzędu 46 tys. euro na ich realizację. W sumie przeprowadzono wyjazdy dla 43 uczniów i 32 nauczycieli do różnych krajów partnerskich.
Urszula Kraus działa również charytatywnie. Przed laty założyła Szkolne Koło PCK, zrealizowała wiele projektów, w które zaangażowani byli uczniowie, m.in. we współpracy z UNICEF, organizowała zbiórki żywności, z których przygotowywano paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy.
Początkiem roku nauczycielce z Bestwiny przypadło w udziale kolejne wyróżnienie w postaci nagrody św. Maksymiliana Kolbego. To w uznaniu za działalność ewangelizacyjną i apostolską, m.in. w ramach Zarządu Narodowego Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce.

(RED)