dziecko drzewo

Dziecko i drzewo

Mieszkańcy Żywca, którym w latach 2019-2020 urodziły się dzieci lub są ich prawnymi opiekunami, mają szanse na wyjątkowy prezent. Drzewo bliźniaka, które własnoręcznie posadzą 18 kwietnia 2020 roku na terenie Zabytkowego Parku Zamkowego w Żywcu.
Akcja została zorganizowana dzięki inicjatywie leśników z Nadleśnictwa Jeleśnia. – Dzięki akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo” rodzice mają niepowtarzalną okazję, aby w sposób wyjątkowy upamiętnić narodziny swojego dziecka – informuje Karolina Morkisz, kierująca projektem w Nadleśnictwie Jeleśnia. Współorganizatorem akcji jest burmistrz Żywca.
Rodzice lub opiekunowie, którzy zechcą wziąć udział w akcji i posadzić swojemu dziecku drzewo, nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów. Leśnicy gwarantują nie tylko dorodną sadzonkę, ale także certyfikat potwierdzający posadzenie drzewa, maskotkę i tabliczkę z imieniem dziecka, którą będzie można oznaczyć konkretne drzewo.
Pierwszą akcję „Jedno dziecko, jedno drzewo” na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach obejmującej województwo śląskie leśnicy zorganizowali w maju ub.roku w Katowicach, następnie w Rybniku, Wodzisławiu i Brynku.
Zgłoszenia rodzin z Żywca przyjmowane są do 31 marca 2020 r. poprzez wypełnienie formularza, który można pobrać na stronie: www.katowice.lasy.gov.pl lub jelesnia.katowice.lasy.gov.pl. Zgłoszenie należy przesłać na adres: Nadleśnictwo Jeleśnia, ul. Suska 5, 34-340 Jeleśnia, lub wysłać mailem na adres: jelesnia@katowice.lasy.gov.pl.

(NJ)