Lang
Foto: Mirosław Łukaszuk. Szczegóły wyścigu omawiali burmistrz Marian Trela i jego zastępca Stanisław Gawlik z dyrektorem generalnym wyścigu Czesławem Langiem oraz odpowiedzialnym za przygotowanie tras Przemysławem Niemcem, pochodzącym z Pisarzowic byłym kolarzem.

Premia w Wilamowicach po raz kolejny

Kolarze, którzy uczestniczyć będą w tegorocznej edycji wyścigu Tour de Pologne ponownie zawitają do Wilamowic.
– Stało się już niejako tradycją, że to jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń w Polsce gości również na terenie gminy Wilamowice. Dla nas to świetna promocja, o czym przekonujemy się każdego roku – uważa wiceburmistrz Stanisław Gawlik.
W tym roku kolarski peleton pojawi się w Wilamowicach na trasie czwartego etapu, a więc w środę 8 lipca. Przyspieszony termin Tour de Pologne, w porównaniu do pierwszej połowy sierpnia w poprzednich latach, nie jest przypadkowy. Na przełomie lipca i sierpnia odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie.
Jak we wcześniejszych edycjach kolarze wjadą wpierw do Zasola Bielańskiego, następnie przemkną przez rynek w centrum Wilamowic, gdzie zlokalizowana będzie tzw. lotna premia, dalej zaś w kierunku Pisarzowic. Właśnie moment, gdy kolarze walczą o bonifikaty czasowe podczas premii, będzie kulminacją wydarzenia w Wilamowicach. – Do premii, a przypomnę, że byliśmy już nagradzani za jej szczególnie profesjonalny charakter, zamierzamy się i teraz dobrze przygotować. Tak naprawdę to sportowe święto całej naszej gminnej społeczności, która tłumnie dopinguje kolarzy – zaznacza Gawlik.
Nadmienić należy, że rok ubiegły był pod tym względem pechowy. Na trasie wyścigu, w przededniu etapu wiodącego przez gminę, jeden z zawodników odniósł tragiczne w skutkach obrażenia. Zrezygnowano toteż z hucznej oprawy.

(MA)