ozon
Foto: Mat. Starostwa Powiatowego

Wsparcie od biznesu

W społeczne przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii włączają się także firmy z naszego regionu. Klimors z Kóz przekazał urządzenie do dezynfekcji.

Firma Klimors z Kóz przekazała służbom ratowniczym z naszego regionu urządzenia do dezynfekcji ozonem m.in. karetek i wozów strażackich. W czasie walki z pandemią koronawirusa będzie to bardzo istotne wsparcie udzielone dla Bielskiego Pogotowia Ratunkowego oraz miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

To inicjatywa Andrzeja Płonki, starosty bielskiego, który skontaktował się z właścicielem spółki działającej od lat w branży chłodniczej. – Ozonem czyści się np. klimatyzację w samochodach. Zabija on grzyby, pleśnie i drobnoustroje. Liczymy na to, że w ten sposób przyczynimy się do spowolnienia epidemii – mówi starosta.

Pracownicy pogotowia i druhowie zostali przeszkoleni z obsługi użyczonego sprzętu. Jak poinformował Andrzej Płonka, przedsiębiorca z Kóz zadeklarował – jeśli zajdzie taka potrzeba – pomoc w dezynfekcji pomieszczeń, należących do placówek prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. – To świetna sprawa, która na pewno wzmocni bezpieczeństwo służb służących naszym mieszkańcom. Za solidarność w tym trudnym czasie właścicielowi Andrzejowi Nyczowi bardzo dziękuję – mówi starosta bielski. (MF)