BOK 2 wakacje gok
Foto: Sławomir Lewczak/Mat. UG Bestwina

Bestwina: Wakacje rozmaitych atrakcji

Dobiegł końca cykl wakacyjnych zajęć zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie. W trakcie realizacji są natomiast aktywności rekreacyjne, przygotowane przez kluby działające na terenie gminy.

Od 6 do 10 lipca w sali widowiskowej GOK oraz hali Szkoły Podstawowej w Kaniowie prowadzone były ciekawe lekcje i pokazy z użyciem technik interaktywnych. Poszczególne propozycje aktywności skupiały się przede wszystkim na tym, aby dzieci z nich korzystające dobrze się bawiły. Instruktorzy nie zapomnieli jednak o aspekcie edukacyjnym wakacyjnych zajęć.

Duże zainteresowanie uczniów w wieku szkolnym wzbudziły eksperymenty chemiczne. Dzieci wyrabiały własne mydełka i kule musujące, podkreślano przy tym, że dzięki naturalnym składnikom przedmioty pomagają chronić środowisko naturalne. Kustosz Muzeum Regionalnego Andrzej Wojtyła zachęcił małych uczestników do stworzenia pszczółek i biedronek z drewna, mogących posłużyć jako ozdoby na biurko lub parapet. O poszerzenie malarskich zdolności zadbały panie Karolina Żurowska i Katarzyna Czana, a zdolności techniczne odkrywano na lekcji robotyki, podczas których w ruch poszły tablety i klocki lego. Z kolei poprawę koordynacji ruchowo-wzrokowej zapewniły ćwiczenia sensoryczne.

Nie zabrakło także wrażeń muzycznych. Podstawy muzyki gitarowej przybliżył wirtuoz tego instrumentu, znany z wielkiego poczucia humoru Aleksander Papiernik. Spotkania obejmowały również ciekawe próby z wykorzystaniem chromatofonów, membranofonów i idiofonów. I wreszcie do tańca fitness zaprosiła wszystkich utytułowana instruktorka Patrycja Rąba.

Wakacje z bestwińskim GOK już się zakończyły, tymczasem dzieci chętnie korzystają z przygotowanych dla nich propozycji sportowych. W organizację zajęć rekreacyjnych w różnorodnej formule, finansowanych ze środków Urzędu Gminy, zaangażowało się kilka klubów – LKS Bestwina, UKS Wojownik Bestwina, KS Bestwinka, LKS Przełom Kaniów oraz UKS Set Kaniów. W ten sposób uczniom choć w części zrekompensowano czas, gdy w najbardziej dających się we znaki miesiącach pandemii ruch na świeżym powietrzu mieli ograniczony. (R/SL)

112 118