Silesia_FajnyRuch
Foto: Mat. Starostwa Powiatowego

Dużo ruchu na wakacje

Z powodu epidemii koronawirusa te wakacje będą inne, niż zwykle. Nauczyciel Zespołu Szkół „Silesia” z Czechowic-Dziedzic Mariusz Maławy ma kilka propozycji na spędzanie wolnego czasu z rodziną. Już wcześniej udowodnił, że lekcje wychowania fizycznego on-line nie muszą być nudne. Teraz zapowiada nową serię krótkich filmików z letniego obozu.

– Koronawirus, który zamknął nas w domach, zaskoczył wszystkich. Bez żadnego przygotowania musieliśmy przestawić się na pracę zdalną. A wychowanie fizyczne to jednak ćwiczenia, ruch. Na początku pandemii w Internecie było niewiele propozycji, wszystko dość sztywne, a ja pracuję z młodzieżą… – wyjaśnia. Tak narodził się pomysł na kanał „Fajny ruch” na platformie YouTube.

Mariusz Maławy zaangażował do nagrań swoje dzieci, a sprzętami do ćwiczeń były przedmioty, które mamy zwykle pod ręką: koszulka, plastikowe butelki, schody, ściana, papier toaletowy czy ręcznik. Uczniów angażował konkursami i modnymi ostatnio wyzwaniami – w ten sposób zdobywali oceny. – Okazało się, że niektórzy uczniowie dobrze czują się w formie lekcji zdalnych, niektórzy zaskoczyli mnie swoją kreatywnością – opowiada nauczyciel.

Kanał po 3 miesiącach może pochwalić się 200 tysiącami wyświetleń. Z filmików korzystali nauczyciele w innych szkołach, niektóre trafiły też do telewizji ogólnopolskiej.

Teraz przyszła pora na serię filmików z propozycjami wakacyjnych zajęć w terenie. (MF)