sala Dankowice
Foto: Mat. UM Wilamowice. Wkrótce w pomieszczeniach nowej hali sportowej w Dankowicach pojawi się specjalistyczne wyposażenie.

Dankowice: Hala doposażona

Gmina Wilamowice otrzymała pokaźne środki przeszło 198 tys. zł, które posłużą na istotne wyposażenie budynku hali gimnastycznej z zapleczem przy Szkole Podstawowej w Dankowicach.

Inwestycja budowy nowoczesnego obiektu dobiegła końca w marcu br. Gmina rozpoczęła wówczas starania, aby poszczególne jego segmenty zapewnione miały odpowiedni sprzęt. Zawnioskowała toteż o zwiększenie części oświatowej subwencji z rezerwy w roku 2020 z tytułu dofinansowania doposażenia szkół w zakresie adaptacji nowych budynków i pomieszczeń.

Dzięki wspomnianym zabiegom Gminie Wilamowice przyznano 198,6 tys. zł. Znacząca większość tych środków umożliwi doposażenie samej hali sportowej oraz mniejszej salki przeznaczonej na zajęcia gimnastyczne, korekcyjne i taneczno-rytmiczne. Do dyspozycji ćwiczących będą więc m.in. piłki do różnych dyscyplin, materace, ławki, drabinki koordynacyjne, mały orbitrek, przyrządy do ćwiczeń siłowych, stoły do tenisa, zestawy do badmintona oraz sprzęt gimnastyczny i lekkoatletyczny. Jako, że część obiektu w Dankowicach zagospodarowana została na nową salę lekcyjną, to również w niej znajdą swoje miejsce m.in. tablica magnetyczna, monitor interaktywny czy edukacyjne zestawy kreatywne. (M)