W lutym i marcu w ustrońskiej Galerii Rynek zaprezentowane zostały prace będące efektem plenerów malarskich w Brennej oraz węgierskim Hajdúnánás.

Międzynarodowe spotkania artystów plastyków, organizowane przez Stowarzyszenie Twórcze „Brzimy” z Ustronia przy mecenacie Nadleśnictwa Ustroń, mają już swoją wieloletnią tradycję. Letnie plenery malarskie, w których uczestniczy co roku kilkunastu plastyków z Polski, Węgier, Niemiec i Czech to jedno z ciekawszych wydarzeń artystycznych, a zwieńczeniem jest właśnie każdego roku wystawa w Ustroniu.

W lutym miał miejsce jej wernisaż, w wydarzeniu uczestniczyli m.in. burmistrz Ustronia Przemysław Korcz oraz prezes Stowarzyszenia „Brzimy” Kazimierz Heczko. Z uwagą przyglądano się poszczególnym pracom, ukazującym ulotne piękno beskidzkiego krajobrazu, elementy małej architektury, portrety mieszkańców lasu oraz nietuzinkowo interpretującym te tematy, poprzez stosowanie oryginalnych technik plastycznych. Na szereg inspirujących dzieł zwrócił uwagę nadleśniczy Leon Mijal. Podkreślił, że od lat efekty malarskich plenerów doceniane są zarówno przez lokalną społeczność, jak i środowisko miłośników sztuki. (MM)