Nuda w wakacje? Na pewno nie w Kozach. Dom Kultury zapewnił tu szereg rozmaitych atrakcji dla wszystkich.

Dzieci zaproszone zostały na zajęcia pod hasłem ?Wakacyjne wtorki?. Po spotkaniach teatralnych i ruchowych, które odbyły się w lipcu, we wtorek 4 sierpnia przyszedł czas na zajęcia wokalne. Usatysfakcjonowani byli również młodzi amatorzy filmu i fotografii, dzięki dwudniowym warsztatom o tej tematyce. Oczywiście, nie zabrakło serii tygodniowych zajęć artystyczno-kulturalnych, podczas których oprócz zabaw i gier dzieci zwiedzały np. wystawę malarstwa Ottona Boehna w Pałacu Czeczów, po czym same miały okazję spróbować swych sił przy sztalugach. Zaplanowano ponadto wycieczkę do Żywca. Udział w zajęciach był bezpłatny.

Wakacyjne atrakcje to również naukowy świat doświadczeń fizycznych i chemicznych, które zapewniła Fabryka Kreatywności. Młodym uczestnikom spodobały się także musztry i inne zajęcia, prowadzone przez bielskich ?Strzelców? lub harcerzy.

Nie tylko dzieci znajdują w koziańskim Domu Kultury przestrzenie wartościowych działań. Placówka jest w trakcie realizacji projektu ?Kultura kołem się toczy. Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2015?. W ogłoszonym konkursie na kulturalną inicjatywę lokalną, komisja wyłoniła aż cztery projekty do realizacji. Jako pierwszy odbędzie się koncert koziańskich zespołów rockowych, czyli ?Dobrze rockująca sobota? (29 sierpnia). (RED)