Z nowego i atrakcyjnego miejsca mogą już korzystać mieszkańcy Bystrej, ale i całej gminy Wilkowice.

„Strefa promocji aktywności na świeżym powietrzu w Bystrej” – to zadanie, które zrealizowane zostało przez Klub Sportowy Bystra z myślą o lokalnej społeczności. Główny jego element stanowiło utworzenie siłowni plenerowej przy ulicy Bliskiej w Bystrej, a więc na atrakcyjnym terenie tuż przy rzece Białce.

Nowe miejsce służące rekreacji składa się z kilku urządzeń do ćwiczeń. Jest tu orbitrek dla biegaczy, ławeczka z myślą o trenowaniu mięśni pleców, wahadło wpływające pozytywnie na talię czy wioślarz i drabinka dla wzmocnienia nóg. Stanęły tu również ławeczki, które umożliwiają komfortowy odpoczynek, a także tak potrzebne elementy wyposażenia, jak stojak na rowery i kosze na śmieci.

Jak podkreśla wójt gminy Wilkowice Janusz Zemanek, stworzenie tego rodzaju miejsca zostało wcześniej dobrze przemyślane. – Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wskazane i potrzebne jest aktywne spędzanie czasu przez naszych mieszkańców w różnym wieku. Stąd pomysł, aby wybudować siłownię, która będzie chętnie użytkowana w razie sprzyjającej aury – mówi wójt.

Wspomniane już zadanie przeprowadzone zostało przez klub z Bystrej w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność z przeznaczeniem na opracowanie ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej. Strefa zyska niebawem drewniany stelaż, na którym umieszczona będzie mapa sołectwa wraz z jego najważniejszymi atrakcjami. (MA)