Pod znakiem ważnych wydarzeń upłynęła w Jaworzu niedziela 12 stycznia. Tego dnia odbył się II Zimowy Bieg po Zdrój, równocześnie zbierano pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Do biegowej rywalizacji górskiej na dystansie 21 kilometrów przystąpiło aż 323 zawodników, którzy licznie zebrali się w hali sportowej w Jaworzu i bynajmniej nie zniechęciła ich wymagająca trasa przygotowana przez organizatorów, przebiegająca m.in. przez szczyt Błatniej. Na mecie II Zimowego Biegu po Zdrój najszybciej zameldował się Marcin Kubica z Bielska-Białej, uzyskując rekordowy czas jaworzańskiego półmaratonu. Dystans triumfator przebiegł dokładnie w 1 godzinę, 28 minut i 23 sekundy. Kolejne miejsca ze znaczną stratą do zwycięzcy zajęli Przemysław Krupa z Mnicha i Mieczysław Sikora z Ustronia. Klasyfikację kobiet wygrała Zuzanna Mokros z Bielska-Białej, przed Jadwigą Dybczyńską z Górek Wielkich i Magdą Janowską z Katowic. Prowadzono także rankingi dla zawodników w poszczególnych przedziałach wiekowych, specjalne wyróżnienia trafiły do najlepszych jaworzan – Grażyny Byrskiej i Artema Miagkyja.
Cała niedziela była w Jaworzu przeznaczona na wydarzenia towarzyszące finałowi 28. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od rana w jaworzańskich szkołach prowadzone były zajęcia pierwszej pomocy przedmedycznej. Na kiermaszach można było poprzez zakup wypieków wspomóc orkiestrę. Już po biegu przeprowadzone zostały mecze siatkówki uczniów jaworzańskich szkół podstawowych, grali także rodzice, nie zabrakło atrakcji artystycznych. Na zakończenie intensywnego dnia zagrała dla uczestników finału Orkiestra Dęta „Glorietta”, a punktualnie o godzinie 20 rozpoczął się pokaz pirotechniczny w ramach ogólnopolskiego „Światełka do nieba”. I co najistotniejsze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Jaworzu ponownie okazała się nie lada sukcesem, wszak dzięki zaangażowaniu wielu osób dobrego serca uzbierano łącznie rekordową kwotę 29.524,10 zł.

(M)