Dopisała pogoda, a w ślad za tym również frekwencja, dzięki czemu zawody rowerowe „Enduro Trails 2020” z niedzieli 30 sierpnia okazały się bardzo udanym przedsięwzięciem.

Rywalizacja rowerowa przeprowadzona została w oparciu o profesjonalne trasy enduro w Bielsku-Białej, usytuowane w malowniczo położonym rejonie Beskidów. W konkurencji widowiskowego zjazdu zawodnicy wystartowali w różnych kategoriach wiekowych. Z wymagającymi odcinkami specjalnymi zmagali się uczestnicy w grupach: kobiety, juniorzy, mastersi, seniorzy, kobiety e-bike oraz mężczyźni e-bike. Po zwycięstwa sięgnęli: Martyna Puda, Ania Bielecka, Dominik Żurek, Antoni Kabziński, Mariusz Bryja i Maciek Wencel. Najlepsi zjazdowcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe puchary i medale, dla każdego przygotowana została niespodzianka potwierdzająca udział w evencie.

Wydarzenie niedzieli 30 sierpnia miało charakter otwarty, dzięki czemu wziąć udział w nim mogli rowerzyści o statusie amatorów. Wszyscy mieli sposobność zaznajomienia się z trasami w trakcie poprzedzających mierzone odcinki przejazdów zapoznawczych i treningowych.

Impreza pozwoliła na zwiększenie popularności dyscypliny, opierającej się o rowery enduro i dostępną ku temu nowoczesną, a zarazem w pełni bezpieczną infrastrukturę. Zawody, dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu, przyczyniły się zarazem do zaszczepienia wśród osób w różnym wieku potrzeb w zakresie aktywnego spędzania czasu.

enduro 3 staron

enduro 1 staron