Dobrą tradycją w gminie Bestwina stały się organizowane od trzech lat noworoczne spotkania kolędowe. Co roku inna miejscowość, wchodząca w skład gminy, obejmuje rolę gospodarza. Za każdym razem spotkaniu towarzyszy szczytny cel.


Z inicjatywą organizowania koncertu kolęd na wstępie nowego roku wyszedł przed trzema laty sam wójt Bestwiny Artur Beniowski. ? Wiele razy brałem udział w ?Beskidzkim Kolędowaniu?, gdzie występowało liczne grono moich znajomych. Uznałem, że takie wydarzenie można z powodzeniem przenieść na grunt gminy, a przy okazji zrobić coś dobrego ? tłumaczy wójt.


Wspólne kolędowanie, za każdym razem cieszące się dużym zainteresowaniem, w edycji roku 2015 odbyło się 25 stycznia w Janowicach. Wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta, połączone chóry ?Allegro? i ?Andante?, działający przy Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Bestwinie, chór ?Ave Maria?, funkcjonujący przy parafii w Bestwinie, oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca ?Bestwina?, który występem artystycznym zaprezentował dawne tradycje i zwyczaje kolędowania.


Dochód z gminnego spotkania, w myśl charytatywnego wymiaru przedsięwzięcia, wesprze leczenie półrocznego Marcelka z Janowic. Za rok wszyscy spotkają się ponownie, by pomagać wspólnym kolędowaniem ? tym razem w Bestwince.


bestwina koledowanie