Do końca czerwca nad trybuną przy boisku sportowym LKS Pionier Pisarzowice zostanie zbudowane zadaszenie.
Jak mówi Marian Trela, burmistrz Wilamowic, nowe zadaszenie trybun znacznie poprawi komfort oglądania zmagań sportowych na piłkarskim boisku. ? Piłką nożną na żywo łatwiej będzie zainteresować całe rodziny, także młodych rodziców z małymi dziećmi ? mówi burmistrz. Budowa zadaszenia ma kosztować 207 tys. zł, z tego 100 tys. zł pochodzi z funduszy unijnych, przyznawanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jako działanie ?Odnowa i Rozwój Wsi?.
To kolejna inwestycja poprawiająca warunki na sportowym stadionie w Pisarzowicach w gminie Wilamowice. ? Stadion wraz z zapleczem ma coraz większą funkcjonalność. Często odbywają się tutaj imprezy dla mieszkańców Pisarzowic, sportowe i rekreacyjne, ale też takie o charakterze kulturalnym. Podobne wydarzenia sprzyjają integracji naszej lokalnej społeczności ? mówi burmistrz.
W październiku ub. roku, obok sportowego boiska Pioniera, oddano do użytku nowoczesną zadaszoną estradę wraz z zapleczem gastronomicznym, pomieszczeniami dla przygotowujących się do występów artystów oraz magazynami, w których można przechowywać nagłośnienie. Z kolei w listopadzie została wybudowana siłownia zewnętrzna wraz z placem zabaw dla dzieci.