Kilkaset dzieci odwiedziło siedzibę Bielskiego Pogotowia Ratunkowego przy ul. E. Plater w Bielsku-Białej podczas dni otwartych tej placówki.
Zainteresowanie pracą pogotowia było ogromne. Liczne zorganizowane grupy dzieci i młodzieży mogły zobaczyć wyposażenie ambulansu ratownictwa medycznego i dyspozytornię. W programie były zabawy i konkursy, a także zwiedzanie. Dodatkowe atrakcje pojawiły się dzięki uprzejmości straży pożarnej, która zademonstrowała m.in. rozkładanie drabiny w wozie bojowym. Z kolei ratownicy GOPR udostępnili specjalną ściankę na wspinaczkę.
Ratownicy i animatorzy poprzez naukę i zabawę przypominali numery alarmowe służb oraz pokazywali, jak prawidłowo zareagować, gdy komuś dzieje się coś złego. Jednym z punktów programu był konkurs plastyczny „Ratownictwo w oczach dziecka”. – To kolejna impreza naszego pogotowia, która przybliża mieszkańcom powiatu oraz miasta Bielsko-Biała działalność tej ważnej służby. Co równie ważne, uczy najmłodszych zachowań w sytuacjach zagrożenia – mówi starosta bielski Andrzej Płonka, który wziął udział w tegorocznych dniach otwartych Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

(JJ)