Tłumy widzów pojawiły się w Galerii Bielskiej BWA na wystawie prac nowej edycji konkursu ?Wildlife Photographer of the Year 2014/ Fotografia dzikiej przyrody 2014?.


Wystawa Morcinek 2


Zdjęcia na wystawę pokonkursową, wykonane w naturalnych plenerach i ukazujących dzikie życie na naszej planecie, wyselekcjonowano spośród ponad 40 tys. fotografii nadesłanych z ponad 90 krajów na jubileuszową, 50. edycję znanego londyńskiego konkursu ?Wildlife Photographer of the Year 2014/ Fotografia dzikiej przyrody 2014?. Sam konkurs i wystawę organizują Natural History Museum w Londynie oraz BBC Worldwide. Po prapremierze wystawy w Londynie, która miała miejsce w październiku ubiegłego roku, w kolejnych miesiącach od stycznia 2015 r. wystawa wędruje po całym świecie ? w Polsce goszcząc po raz 13. W Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej prezentowana jest nieprzerwanie od 2004 r., za każdym razem przyciągając rekordową ilość zwiedzających.


Lions MM7947Michael Nick Nichols - Ostatni taki wspaniały obraz


Z wystawianych zdjęć emanuje piękno i różnorodność przyrody, zadziwiają zachowania zwierząt i zjawiska przyrodnicze, wzbudzają podziw ujęcia fotograficzne natury, wykonane przez fotografów w nieprawdopodobnych często sytuacjach. Z niektórych ujęć bije groza, gdy dokumentują destrukcyjną działalność człowieka i dewastację środowiska naturalnego. Intrygujące są opisy zdjęć, mówiące o bohaterach ujęć, perypetiach fotografów czy wielu innych ciekawostkach. Dla zwiedzających wystawę przygotowano m.in. reprodukcję zwycięskiej fotografii stada lwów, wykonanej w Parku Narodowym Serengeti w Tanzanii przez Amerykanina Michaela ?Nicka? Nicholsa pt. ?Ostatni taki wspaniały obraz?, czy też krótkie filmy wpisujące się w tematykę wystawy.


BWA Carlos_Perez_Naval_Hiszpania_Zadlo_w_sloncuCarlos Perez Naval, Hiszpania - Żądło w słońcu