Powiat bielski otrzymał 4,5 mln zł dofinansowania na przebudowę drogi Międzyrzecze-Mazańcowice. Pieniądze pochodzą ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
Inwestycja obejmuje odcinek o długości niemal 2,5 km od ronda w Mazańcowicach do mostku w pobliżu ronda w Międzyrzeczu Dolnym. Prace rozpoczną się w tym roku i pochłoną blisko 9,5 mln zł. Resztę brakujących pieniędzy wyłożą budżety Starostwa Powiatowego oraz Gminy Jasienica.
W ramach prac drogowcy wzmocnią jezdnię i poszerzą ją do 6,5 m, a po jednej stronie powstanie asfaltowe pobocze. Roboty obejmą również przebudowę zjazdów i skrzyżowań oraz wzmocnienie rowów. – Zabiegi o pozyskanie środków trwały 2 lata. Dofinansowanie udało się pozyskać także dzięki wsparciu Gminy Jasienica, teraz czekamy na podpisanie umowy. To bardzo ważna droga, o remont której upominali się mieszkańcy. Skomunikuje ona Jasienicką Niskoemisyjną Strefę Ekonomiczną z trasą ekspresową S 52 Bielsko-Cieszyn – mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

(R)