Ukazał się nowy numer ?Gazety Beskidzkiej?. Kto nie odebrał własnego egzemplarza w jednym z ponad setki punktów kolportażu w regionie, może teraz zapoznać się z nią w wersji PDF.

Przełom sierpnia i września to w całym powiecie bielskim czas dożynek. Zapowiadamy obszernie święta plonów w Kaniowie w gminie Bestwina, Jaworzu ? jako część Jaworzańskiego Września, w Kobiernicach w gminie Porąbka oraz Kozach. A także drugą co do wielkości imprezę folklorystyczną w regionie ? Wilamowskie Śmiergusty, które w tym roku odbędą się właśnie na początku września. Zdajemy też fotograficzną relację z gwarnych festynów, jakie odbyły się w Jasienicy za sprawą konkursu żniwiarskiego oraz konkursu ?kulinarne dziedzictwo?. Piszemy również o ostatnich przygotowania w szkołach do nowego roku szkolnego.

Polecamy też wywiad z Leszkiem Malinowskim, założycielem kabaretu ?Koń Polski?, który co roku ? tak latem, jak i zimą ? pojawia się w Beskidach. Jak zwykle nie brakuje bogato ilustrowanych materiałów, prezentujemy sporo propozycji kulturalnych w całym regionie, piszemy też o sporcie i o kontrowersjach wokół spalarni odpadów, na które brak społecznego przyzwolenia.

Warto poczytać, co tak naprawdę dzieje się w regionie. Zapraszamy do lektury gazety, która można teraz pobrać w pliku PDF.

Redakcja ?Gazety Beskidzkiej?


 Beskidzka SIERPIEN 2015 jedynka