Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku dysponuje już dwiema pełnowymiarowymi halami sportowymi. W czwartek 17 września oficjalnie otwarto drugi z obiektów, który znacząco powiększa możliwości całego kompleksu.
Budowę drugiej hali sportowej na terenie Centralnego Ośrodka Sportu ? Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku od dłuższego czasu uznawano za konieczną. To dlatego, że obiekt przez cały rok jest oblegany. Zjeżdżają tu kluby sportowe, zorganizowane grupy, swoich podopiecznych wysyłają do Szczyrku też związki sportowe. Nadrzędnym zadaniem ośrodka jest bowiem umożliwienie rozwoju polskim olimpijczykom w jak najlepszych warunkach.
Budowa nowej pełnowymiarowej hali, która powstała tuż obok dotychczasowej, rozpoczęła się w lutym ubiegłego roku. Dziś, po wybudowaniu mieszczą się w niej trzy boiska do siatkówki, boisko do piłki ręcznej oraz koszykówki. Na terenie nowego fragmentu kompleksu sportowego COS znalazły się także dwie mniejsze salki do ćwiczeń. Zadbano o odpowiednie zaplecze socjalne z nowoczesnymi szatniami i magazynami. Co istotne, obiekt dostosowano pod kątem osób niepełnosprawnych, a przejście do niego możliwe jest bezpośrednio z części hotelowej. Ta również w ramach zadania została powiększona, wykonano ponadto nową recepcję dla gości, przybywających do ośrodka.
W czwartek 17 września halę sportową uroczyście otwarto. Symbolicznymi słowami, po wcześniejszym poświęceniu obiektu i przecięciu wstęgi, dokonał tego minister sportu i turystyki, wcześniej złoty medalista olimpijski, Adam Korol. Doniosłe wydarzenie połączono z inauguracją roku szkolnego siatkarskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wszyscy goście ? byli wśród nich m.in. I wicewojewoda śląski Mirosław Szemla, starosta bielski Andrzej Płonka, czy sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński ? zostali oprowadzeni po imponująco prezentującym się kompleksie Centralnego Ośrodka Sportu. (MAN)

COS pozytywny


Minister Korol INTAdam Korol

minister sportu i turystyki:

Bywałem tu jako zawodnik i trener. Ale miałem trochę pecha, bo teraz sportowcy mają znacznie lepsze warunki do rozwoju, niż wtedy, przed laty. Nowa hala gwarantuje przyjęcie większego grona sportowców, w dodatku w różnych dyscyplinach. Polskiemu sportowi cały obiekt będzie doskonale służył.

 

Jedryczka Marcin INTMarcin Jędryczka

dyrektor COS:

To nie koniec, a początek inwestycji Centralnego Ośrodka Sportu. Obraną drogę będziemy kontynuować, bo widzimy sens takich działań. Dbamy przecież o jak najlepsze warunki dla rozwoju naszych sportowców, którzy dzięki temu dostarczają nam tak wielu emocji.

 

SONY DSCGrzegorz Wagner

dyrektor SMS PZPS w Szczyrku:

Już drugi sezon korzystamy z całego zaplecza sportowego, jakie jest tutaj do dyspozycji. W Szczyrku mamy wręcz nieograniczone możliwości do treningu. A przecież przenosząc się na obiekty COS wcale nie myśleliśmy jeszcze, że powstanie tu druga hala. To ogromnie korzystne dla realizacji naszego procesu treningowego.

 

starosta INTAndrzej Płonka

starosta powiatu bielskiego:

Szczyrkowski COS ze swoją infrastrukturą to prawdziwa perła na sportowej mapie nie tylko powiatu bielskiego. Tym bardziej cieszy mnie dalszy rozwój bazy sportowej tej placówki, bo to z całą pewnością przekładać się będzie na wyniki osiągane przez trenujących tam zawodników. Jakże często są to reprezentanci Polski w różnych dyscyplinach.