Mimo że w tym roku imprez plenerowych zaplanowano jak na lekarstwo to jednak w Jaworzu rusza szósta edycja Kina Letniego.

– Przy tej formule imprezy jesteśmy w stanie zapewnić przestrzeganie rygorów sanitarnych, przede wszystkim zachowanie dystansu społecznego i nałożenia maseczek. Mam nadzieję, że choć w ten sposób uda nam się spotkać po miesiącach izolacji – wyjaśnia wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz.

Formuła Kina Letniego dobrze się sprawdziła, plenerowe oglądanie filmów w jaworzańskim amfiteatrze ma swoich stałych bywalców i miłośników. Podczas pierwszych edycji było trochę testowania różnych rozwiązań, np. ustalono, aby nie zaczynać zbyt wcześnie, bo na tle zachodzącego za amfiteatrem słońca niewiele było widać na ekranie. Teraz pory są precyzyjnie dobrane, a cała społeczność kontaktuje się za pośrednictwem strony „Kino Letnie w Jaworzu”. W ten sposób wybiera się też filmy. Zazwyczaj padają co najmniej dwie propozycje, z których społeczność Kina Letniego głosując wyłania film wieczoru.

W tym roku seanse zaplanowano na 26 czerwca (piątek), 11 lipca (sobota), 17 lipca (piątek), 25 lipca (sobota), 1 sierpnia (sobota) i 7 sierpnia (piątek), ale może również uda się zorganizować je 21 sierpnia (piątek), 29 sierpnia (sobota), 5 września (sobota) i 11 września (piątek). Na seanse sobotnie organizatorzy zapraszają również dzieci, bo będą wyświetlane także bajki. – Godziny będziemy podawać na bieżąco. Jeżeli dwanaście godzin przed zaplanowanym sensem będzie padać deszcz, dany seans będzie odwołany – zapowiadają organizatorzy. (Ł)