Gmina Kozy z okazji  Świąt Bożego Narodzenia rozesłała okolicznościowe kartki. W tym roku były wyjątkowe, bo przygotowane w ramach konkursu, skierowanego do dzieci i młodzieży.
Przez kilkanaście dni uczniowie koziańskich szkół podstawowych, gimnazjum i liceum mogli zgłaszać swoje propozycje prac plastycznych w konkursie na bożonarodzeniowo-noworoczną kartkę świąteczną. Do takiej formy ich przygotowania zachęcił młodych kozian sam wójt. ? Chciałem zaktywizować młodszą część naszej społeczności, stąd pomysł na nietypową kartkę ? tłumaczy podjętą inicjatywę wójt Krzysztof Fiałkowski.
Zwycięski projekt, autorstwa Zuzanny Kuc, uczennicy klasy 5a Szkoły Podstawowej nr 2 w Kozach, wybrany spośród licznie złożonych prac, wykorzystany został przez gminę jako oficjalna kartka świąteczna. Komisja konkursowa przyznała także wyróżnienia dla Amelii Rozmus, Marty Gibas i Michała Habdasa. ? Współcześnie coraz częściej korzysta się z elektronicznych form komunikacji. Ale tradycja wysyłania sobie kartek z życzeniami jest tak serdeczna, że warto o niej przypominać ? dodaje wójt Fiałkowski. Jak zapewnia wójt, podobny konkurs towarzyszył będzie również najbliższym Świętom Wielkanocnym. (RAF)