Do końca wakacji przy kompleksie szkolnym w Pisarzowicach powstanie nowoczesne wielofunkcyjne boisko, które przez cały rok służyć będzie przede wszystkim młodym miłośnikom sportów.
Nowy obiekt powstanie w miejscu dotychczasowego, wysłużonego już boiska. ? Nowe boisko pozwoli na przeprowadzenie wielu gier, a nawierzchnia umożliwi korzystanie właściwie przez cały rok ? zaznacza burmistrz Wilamowic Marian Trela. Boisko będzie miało nawierzchnię tartanową, zostanie tak wyposażone, aby można było w tym miejscu organizować grę w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Obok powstanie bieżnia o długości 60 m i pole do rzutu kulą.
Burmistrz podkreśla, że nowe boisko będzie uzupełnieniem nowoczesnej hali sportowej, jaka powstała przy szkole kilka lat temu. ? Hala jest duża, pozwala na wszechstronne wykorzystanie. Jednak zajęcia WF-u dla pełnego rozwoju młodych ludzi powinny być przeprowadzane również na świeżym powietrzu. Powstanie nowego boiska jest tym bardziej istotne, że do obu szkół, podstawowej i gimnazjum, uczęszcza ponad 600 uczniów. A po zakończeniu zajęć w szkole boisko będzie dostępne dla każdego ? dodaje burmistrz Trela.
Nowe boisko zostanie wybudowane podczas wakacji tak, aby zajęcia WF-u w nowym roku szkolnym można było przeprowadzać już na tym obiekcie. Całość ma kosztować 998 tys. zł, wliczając w to także wykonanie odwodnienia.