Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, 1 grudnia zacznie działać lodowisko przy ul. Legionów, na które co roku przybywa wielu miłośników jazdy na łyżwach.
W październiku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczął prace, by lodowisko było odpowiednio przygotowane na pierwsze zimowe miesiące. Według harmonogramu dostępność lodowiska zaplanowano na okres trzech miesięcy, począwszy od 1 grudnia aż do końca lutego 2016 r. Wszystko zależne jednak będzie od warunków pogodowych. ? Przy tak wysokich temperaturach, jakie notowaliśmy w listopadzie, nie jest możliwe, aby lodowisko funkcjonowało. Ale jeśli tylko temperatura obniży się nawet do kilku stopni powyżej zera, rozpoczniemy sezon ? wyjaśnia Paweł Łękawa, dyrektor czechowickiego MOSiR-u.
Czechowickie lodowisko w zimowym okresie jest bardzo popularne nie tylko wśród samych mieszkańców Czechowic-Dziedzic, ale i okolicznych miejscowości. Podkreślają oni, że czas spędza się tu przyjemnie, tafla lodowa jest właściwie przygotowana, a ceny nie są wygórowane. W dodatku najbliższe pełnowymiarowe lodowisko znajduje się w Tychach. Toteż poważnie rozważana jest koncepcja, by w jeszcze większym stopniu zadbać o komfort przybywających do Czechowic amatorów jazdy na łyżwach. ? Chcemy zintensyfikować działania i opracować koncepcję zadaszenia obiektu. W ten sposób można by znacząco wydłużyć okres korzystania z lodowiska ? uważa dyrektor Łękawa, który przypomina, że latem na samym terenie przy ul. Legionów znajdują się ogólnodostępne korty tenisowe.
W tym sezonie ceny na czechowickim lodowisku nie uległy zmianie. Za bilet dla osoby dorosłej na 45 minut jazdy zapłacić trzeba 6,50 zł. Złotówkę mniej kosztuje wejściówka dla dzieci, młodzieży i studentów do 25. roku życia. Przygotowano ponadto karnety na 10 jazd oraz bilety ulgowe dla grup zorganizowanych, liczących minimum 10 osób. MOSiR oferuje również wypożyczanie łyżw oraz ich ostrzenie. Od poniedziałku do piątku lodowisko czynne będzie od godz. 10 do 20, w weekendy i dni świąteczne jazdę można zaczynać godzinę wcześniej.
Warto dodać, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował na lodowisku specjalną ofertę. 6 grudnia odbędzie się impreza ?Mikołaj na lodzie?, a jeszcze przed nowym rokiem zaplanowano ?Gwiazdkę na lodzie?. Podczas zimowych ferii dla osób zainteresowanych prowadzone będą szkółki nauki jazdy na łyżwach. W lutym atrakcji dostarczą również zawody w jeździe szybkiej.
Bieżące informacje o funkcjonowaniu lodowiska śledzić należy na stronie www.mosir.czechowice-dziedzice.pl. (MAN)