Nowy plac zabaw powstał przy wspólnocie mieszkańców z osiedla dawnej Fabryki Mebli Giętych w Jaworzu. Inwestycja przeznaczona dla dzieci zrealizowana została w ramach budżetu obywatelskiego.
Kilka projektów, zgłoszonych przez samych mieszkańców gminy Jaworze, wybranych zostało do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, który w tym roku po raz pierwszy wprowadzono w Jaworzu. ? Uznałem, że to dobre rozwiązanie, aby zaktywizować mieszkańców. Mają sporo ciekawych pomysłów, a dodatkowo zyskują większy wpływ na to, co dzieje się wokół nich ? uważa wójt Radosław Ostałkiewicz, pomysłodawca takiego przedsięwzięcia.
W listopadzie zakończyła się jedna z inwestycji, zaproponowanych w budżecie obywatelskim. W rejonie osiedla dawnej Fabryki Mebli Giętych w Jaworzu oddany został do użytku nowy plac zabaw. Otwarcie połączono tu z obchodami Święta Niepodległości. W tym tzw. małpim gaju bez wątpienia nigdy nie zabraknie bawiących się dzieci. Przede wszystkim z najbliższego osiedla, w którym w pięciu blokach przy ulicy Cieszyńskiej zamieszkuje ponad 100 rodzin. ? Szczególnie godna podkreślenia jest inicjatywa i mobilizacja samych mieszkańców, by w ich rejonie takie miejsce do zabaw powstało. Teraz mają jedno zadanie: dbać o plac zabaw i uważać, by nikt im go nie zniszczył ? mówi wójt Ostałkiewicz.
Koszt inwestycji sięgnął 15 tys. zł., realizacja możliwa była także dzięki użyczeniu terenu na rzecz gminy na okres 10 lat przez wspólnotę mieszkańców. (MAN)