Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed przypomina rodzinom o konieczności złożenia nowego wniosku na świadczenie wychowawcze „Rodzina 500+”. Przez cały okres trwania programu do naszego regionu trafiło ponad 1,1 miliarda złotych.

– Wniosek wypełnia się szybko i nie stwarza to trudności, pozwoli na kontynuację pobierania świadczenia w kolejnych miesiącach, od czerwca do końca maja przyszłego roku – wyjaśnia Stanisław Szwed. Od 1 czerwca 2021 r. rozpoczyna się bowiem nowy okres świadczeniowy 2021/2022, który będzie trwał do 31 maja 2022 r. Warunkiem uzyskania prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres jest złożenie nowego wniosku. Ich przyjmowanie już się rozpoczęło, zasady pozostały takie, jak dotychczas.

 

Stanisław Szwed,

wiceminister rodziny

i polityki społecznej:

Sztandarowy program społeczny Prawa i Sprawiedliwości okazał się sukcesem, jego główne założenie, a więc likwidacja ubóstwa wśród dzieci, zostało zrealizowane. Dla bardzo wielu rodzin te dodatkowe pieniądze oznaczały nowe możliwości kształcenia dzieci, realizowania pasji, na które do tej pory nie było je stać, czy choćby wyjazdu na wakacje i zobaczenia kawałka naszego kraju.

Na co dzień nawet nie zdajemy jednak sobie sprawy, że wraz z świadczeniem Rodzina 500+ do naszego regionu płynie wielki strumień dodatkowych pieniędzy. Jako poseł Ziemi Bielskiej zrobiłem sobie zestawienie, prezentuję je, aby uzmysłowić, że przecież ta gotówka zasila naszą miejscową gospodarkę, daje kolejne miejsca pracy. 500+ pobudza konsumpcję i stymuluje rozwój gospodarczy, zwłaszcza w mniejszych gminach.

 

Wydatki na realizację świadczenia wychowawczego „Rodzina 500+” w Bielsku-Białej i gminach powiatu bielskiego – w złotych.