Anna Dymna (poezja z odrobiną muzyki fortepianowej), Metropolitan Opera, Piotr Czajkowski w BCK. Do tego kilka innych koncertów muzycznych, wartych wysłuchania. W ten weekend przede wszystkim melomani nie powinni się nudzić.

Piątek 13 marca godz. 17.
Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na niepowtarzalne wydarzenie ? Anna Dymna recytuje poezje Wisławy Szymborskiej. Spotkanie ?Chwila? to kolejna prezentacja Krakowskiego Salonu Poezji. Annie Dymnej towarzyszy bielski aktor Rafał Sawicki, w antraktach zagra na fortepianie Jerzy Owczarz. Impreza jest bezpłatna, ale organizatorzy dysponują ograniczoną liczbą miejsc, należy więc wcześniej uzyskać zaproszenie.

Sobota 14 marca godz. 20.
Kto raz słuchał Jana Kondraka, nie pomyli go z żadnym innym wokalistą na świecie. Bard o nieprawdopodobnie szerokiej skali i fantastycznej barwie głosu, nowy Sztukmistrz z Lublina i niezwykły interpretator Edwarda Stachury wystąpi w Saloniku Sztuk Rozmaitych ?Bazyliszek? w Bielsku-Białej w recitalu ?Sztukmistrz śpiewa?.

Sobota 14 marca godz. 17.45
W kinie ?Świt? w Czechowicach transmisja na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku w wysokiej rozdzielczości opera ?Pani jeziora? Giocchaino Rossiniego. W przedstawieniu znajdziemy wszystkie charakterystyczne dla kompozytora elementy: zawrotne tempa, niespotykaną melodyjność, popisowe koloratury i wielkie rondo głównej bohaterki na zakończenie. Wszystko w najlepszym wykonaniu światowych artystów. Przedstawienie odbywa się we włoskim języku oryginału z napisami po polsku i angielsku. Trwa ok. 3,5 godz..

Sobota 14 marca godz. 19.
Niezwykły muzyczny klimat proponuje Galeria Bielska BWA, która zaprasza na koncert ?Berjozkele ? kołysanki i pieśni wieczorne jidysz? Oli Bilińskiej. Berjozkele to projekt muzyczny w nowoczesny sposób reinterpretujący tradycyjne i przedwojenne piosenki w jidysz.

W niedzielę 15 marca o godz. 11 Bielskie Centrum Kultury zaprasza na drugie spotkanie swojego nowego cyklu poranków muzycznych dla dzieci. Tym razem ?Muzyczne opowieści Hani M.? zaprowadzą najmłodszych melomanów do pracowni Piotra Czajkowskiego. Poranki, czyli ?Muzycznych opowieści Hani M.? to cykl koncertów, dedykowany dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, w których mają okazję zapoznać się z najpiękniejszymi utworami z kanonu literatury muzyki kameralnej, muzyki filmowej oraz skomponowanymi specjalnie na te okazję suitami ilustracyjnymi, towarzyszącymi akcji scenicznej.

Jeszcze jedna weekendowa propozycja dla dzieci. W piątek 13 marca godz. 19.30 Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy filia w Mazańcowicach zaprasza dzieci w wieku od 5 do 12 lat na nocne czytanie bajek ?Przygotowania do Wielkanocy!?. Czytanie (i nie tylko) rozpocznie się w piątek wieczorem i potrwa do rana. Zabawa jest bezpłatna, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy wcześniej złożyć rezerwację.

Z wydarzeń sportowych warto obejrzeć młode talenty piłkarskie. Tym razem w hali sportowej przy szkole w Jasienicy w sobotę 14 marca o godz. 10.30 zostanie rozegrany czwarty już turniej w piłce nożnej Powiatowej Ligii Żaków o Puchar Starosty Bielskiego. Wystąpią jedenastoletni piłkarze z Dankowic, Jasienicy, Kóz, Czańca i Wilkowic. Wstęp jest bezpłatny.

I jeszcze jedno zaproszenie. W niedzielę 15 marca o godz. 15. Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach oraz bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego zapraszają na Multimedialną Prezentację Slajdów Celiny Skowron ?Ferraty ? Alpy Sztubajskie?. Wstęp jest bezpłatny.