Z wyróżniającymi się sportowcami, ich trenerami oraz działaczami, reprezentującymi kluby z powiatu bielskiego, spotkały się końcem stycznia władze powiatu bielskiego. Tradycyjnie była to okazja do uhonorowania przedstawicieli środowiska sportowego.

Sport w powiecie bielskim ma się dobrze, czego dowiodła już 17. edycja noworocznego spotkania w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego. Na jego wstępie starosta bielski Andrzej Płonka docenił całe sportowe środowisko. – Jesteście znakomitymi ambasadorami naszego powiatu. Wspólną pracą osiągacie godne odnotowania wyniki, niejednokrotnie stajecie na najwyższym stopniu podium. Dumę budzi to, że mamy sportowców tak ambitnych, wytrwałych i konsekwentnych w realizacji swoich marzeń – stwierdził starosta.
Reprezentanci klubów Ziemi Bielskiej zapracowali swoimi startami w roku 2015 na 43. miejsce powiatu w klasyfikacji ogólnopolskiej we współzawodnictwie dzieci i młodzieży, prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Podczas wydarzenia uhonorowano przedstawicieli wielu dyscyplin sportu – kajakarstwa, kajak-polo, judo, lekkoatletyki, łucznictwa, pływania, sportów siłowych, skoków i biegów narciarskich, kombinacji norweskiej oraz narciarstwa alpejskiego. (M)

2INTMagdalena Solich z Bestwiny to medalistka mistrzostw Polski i świata w nurkowaniu swobodnym. Starosta bielski Andrzej Płonka i przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski gratulowali zawodniczce sukcesów w tej trudnej dyscyplinie.


3INTNajlepszym klubem z powiatu bielskiego w rywalizacji w minionym roku okazał się Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice. Jego prezes Bartłomiej Żaczek odebrał okazały puchar.


4INTKozianin Wiesław Wróbel, w barwach Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach, wciąż imponuje licznymi osiągnięciami i rekordami w konkurencjach siłowych. Ubiegły rok przyniósł m.in. złoto światowego czempionatu w wyciskaniu sztangi leżąc i trójboju siłowym.


5Nadzieją olimpijską powiatu bielskiego i gminy Jasienica jest Jakub Gawłowski. Młody zawodnik UKS „Olimp” Mazańcowice odnosi sukcesy w skoku o tyczce.


6INTSportowa rodzina Klęczków reprezentowana przez ojca Bolesława i syna Marka. Senior otrzymał prestiżowe odznaczenie „Za zasługi dla sportu”, syn został z kolei wyróżniony jako trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych w Buczkowicach.


7Gromkie brawa podczas uroczystości otrzymał Jan Habdas. 13-latek, zawodnik LKS „Klimczok” Bystra jest aktualnym mistrzem świata dzieci w skokach narciarskich.


8Kaniowski UKS „Set” ma za sobą kolejne udane miesiące. Wśród nagrodzonych reprezentantek tego klubu znalazła się m.in. Klaudia Sachmerda, zdobywczyni złota i srebra z drużyną na ważnych imprezach kajak-polo na Starym Kontynencie.