Jaworzanka Jolanta Witkowska kierować będzie działalnością Ośrodka Promocji Gminy, zastępując odchodzącego na emeryturę Leszka Barona.

Jolanta Witkowska, wybrana na stanowisko dyrektora w następstwie otwartego konkursu, jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku pedagogika w zakresie pracy kulturalno-oświatowej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jako menedżer kultury. Przez ostatnie siedem lat kierowała Domem Kultury w Wapienicy, z którym jako instruktor tańca i choreograf zespołów tanecznych związana była od 1998 roku. Wcześniej pracowała również w bielskim Ośrodku Teatralnym „Banialuka”, a także w Wojewódzkim Centrum Wychowania Estetycznego Dzieci i Młodzieży w Bielsku-Białej.

Nowa dyrektor przedstawiła autorską koncepcję działania Ośrodka Promocji Gminy Jaworze w najbliższych trzech latach, która zyskała największe uznanie członków komisji konkursowej. – Jestem przekonany, że jako osoba kreatywna i ambitna, a przy tym pełna chęci do pracy, wykaże inicjatywę, dynamizm i zaangażowanie, dzięki czemu zrealizuje wszelkie postawione przed nią zadania. To z jednej strony nowe pomysły i możliwości, ale z drugiej też mądra kontynuacja działalności Ośrodka z ostatnich lat – mówi wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz.

Dotychczasowy dyrektor Leszek Baron objął to stanowisko w 2004 roku, wtedy też utworzony został Ośrodek Promocji Gminy. Już w ub.roku przeszedł na emeryturę, ale zgodził się kierować Ośrodkiem jeszcze do czerwca. – Za te wszystkie lata pracy i zauważalny, znaczny wkład w rozwój oraz promocję Jaworza, panu Leszkowi należą się wielkie podziękowania – dodaje wójt gminy. (M)