W ponad setce punktów kolportażu w Bielsku-Białej i gminach powiatu bielskiego można pobrać bezpłatny numer ?Gazety Beskidzkiej?. Co w nim przygotowaliśmy dla naszych Czytelników?
W najnowszym numerze ?Gazety Beskidzkiej? Czytelnicy znajdą wywiad z Dariuszem Dziewulskim, który samotnie na rowerze przejechał dookoła świata. Warto poczytać też o polskiej rodzinie Puchalskich, która do Kobiernic w gminie Porąbka uciekła przed rosyjską agresją z ukraińskiego Ługańska. Zapowiadaliśmy już wcześniej także relację z niezwykłego wydarzenia ? Dnia Języka Ojczystego, pierwszego w Wilamowicach, które jak wiadomo może poszczycić się nietypowym dialektem, do dzisiaj używanym przez wielu mieszkańców.
Jak zwykle dużo piszemy o działalności samorządów, przede wszystkim powiatowego, gmin Porąbka, Wilamowice, Bestwina, czy Kóz. Podsumowujemy m.in. zimowe ferie i świąteczno-noworoczny okres karnawału, bardzo bogaty w wydarzenia kulturalne i społeczne. Ludzie kultury powiatu bielskiego odebrali nagrody starosty, podobnie jak sportowcy w Bielsku nagrody prezydenta.
Warto przeczytać o nowych inwestycjach, tych zaplanowanych do realizacji w tym roku i tych oddanych właśnie do użytku. Także tych służących ekologii, jak bliskim planom budowy kanalizacji w Dolnym Czańcu.
Dużo zdjęć, ciekawe informacje ? także zapowiedzi kulturalne ? nasi Czytelnicy mogą liczyć na dobrą lekturę. Zachęcamy do przeczytania najnowszej ?Gazety Beskidzkiej?.