Z bogatej oferty imprez kulturalnych będzie można w Jaworzu skorzystać w trakcie całego roku.
Wydarzenia o charakterze plenerowym rozpoczną się w ostatni weekend maja. Właśnie na koniec miesiąca przesunięta została doroczna „Jaworzańska Majówka”, a 31 maja wszyscy mieszkańcy gminy i goście zaproszeni będą na drugą edycję „Bacowania w Nałężu”. – Taki termin inauguracji gminnych imprez ma związek z pogodą. W pierwszych dniach maja nie była w ostatnich latach sprzyjająca, co przekładało się, niestety, na frekwencję. Zależy nam natomiast, aby z przygotowanych atrakcji korzystało jak najwięcej naszych mieszkańców – wyjaśnia wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz.
Już w czerwcu wystartuje szósta odsłona „Kina Letniego”. Pierwszy seans w jaworzańskim amfiteatrze towarzyszyć ma obchodom Dnia Dziecka. Łącznie zaplanowano kilka piątkowych spotkań dla miłośników kina, także w wakacyjnym okresie lipca i sierpnia, a filmowe propozycje kierowane będą do szerokiego spektrum odbiorców. W połowie września, o ile aura będzie ku temu odpowiednia, przedsięwzięcie dobiegnie końca.
Najbardziej obfity w imprezy będzie czerwiec. Na sobotę i niedzielę 13-14 czerwca wyznaczono cieszące się w Jaworzu sporym zainteresowaniem „Bezpieczne wakacje” oraz Parafiadę. Tydzień później odbędzie się m.in. Festiwal Chórów Ewangelickich. Z kolei ostatni weekend miesiąca, 27 i 28 czerwca, upłynie pod znakiem Święta Gminy.
Na pierwszy weekend lipca na terenie amfiteatru zaplanowano tradycyjny „Maraton Sztuki” z popularnymi warsztatami rękodzieła artystycznego i zajęciami dla najmłodszych. Cykl wydarzeń na świeżym powietrzu zwieńczy 12 i 13 września dożynkowe świętowanie podczas „Jaworzańskiego Września”.
– Choć szczegóły imprez są na etapie ustaleń, to już teraz serdecznie zapraszamy do Jaworza. Ciekawych propozycji i niespodzianek dla wszystkich nie zabraknie – mówi wójt Radosław Ostałkiewicz.

(MA)