Już 28 lat liczy sobie bogata tradycja organizowania Międzynarodowego Sportowego Święta Pasjonatów. W tym roku wydarzenie zbiegło się z jubileuszem 70-lecia Ludowego Klubu Sportowego Pasjonat. Rozegrano turniej drużyn seniorów oraz młodzieżowych.
? Jesteśmy chyba jedynym klubem w regionie, który cyklicznie organizuje święto dla całej społeczności swojego klubu ? mówi z zadowoleniem Andrzej Sadlok, prezes LKS Pasjonat Dankowice, odnosząc się do Międzynarodowego Sportowego Święta Pasjonatów.
Wydarzenie każdego roku przypada na okres wakacyjny i gromadzi wiele osób, związanych przez lata z klubem z Dankowic. I tym razem zadbano o atrakcyjny program. Bo trudno nie uznać za taki przyjazdu drużyny z Ameryki Południowej. Po raz drugi w historii do Dankowic zawitali piłkarze zrzeszeni w klubie FC Polonia Buenos Aires. ? Gościli u nas już 7 lat temu. Rok wcześniej ten polonijny klub założył pełniący tam wówczas funkcję ambasadora Stefan Paszczyk i to za jego sprawą grupa z Argentyny przyjechała właśnie do Dankowic ? przypomina sternik Pasjonata. Tegoroczna wizyta zbiegła się ze Światowymi Igrzyskami Polonijnymi, w których piłkarska drużyna z Buenos Aires wystartowała. Jej trenerem jest Dawid Oczkowski, zaś kierownikiem Michał Richter.
W Dankowicach polscy Argentyńczycy pokazali swoje wysokie umiejętności piłkarskie. Pokonali 1:0 zespół z Bestwinki i wywalczyli przepustkę do finału turnieju. Tu zmierzyli się z gospodarzami, którzy wcześniej 5:1 rozgromili ekipę z Jawiszowic. Decydujący o końcowym triumfie mecz okazał się ciekawym widowiskiem. Wprawdzie w regulaminowym nie padła żadna bramka, lecz emocje zagwarantowały rzuty karne. 5:4 wygrał w nich Pasjonat. ? Przeciwnik wysoko zawiesił nam poprzeczkę. Zespół prezentował się bardzo dobrze od strony technicznej, taktycznej również. Momentami musieliśmy biegać za piłką, trochę szczęścia nam dopisało ? podsumował trener Pasjonata Artur Bieroński.
XXVIII Międzynarodowe Sportowe Święto Pasjonatów zakończyło się sportowym festynem dla wszystkich chętnych. ? Było fajnie i wesoło. Staramy się o to, by opinia o naszym klubie była jak najlepsza. Zachęcam inne kluby w regionie, by pielęgnowały swoje tradycje ? podkreśla prezes Andrzej Sadlok.
Z kolei w sobotę 8 sierpnia piękne obiekty w Dankowicach były miejscem zmagań żaków z rocznika 2004 i młodszych, wpisujących się w okazałą rocznicę LKS Pasjonat. W stawce 7 drużyn, walczących o Puchar Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki, najlepsi okazali się młodzi piłkarze LKS-u Czaniec, po zwycięstwie nad drugim zespołem GKS-u Jastrzębie. Podium przypadło również dankowiczanom. W rywalizacji uczestniczyły ponadto drużyny z Jasienicy, Wilkowic i Pisarzowic. (MAN)


OLYMPUS DIGITAL CAMERAPrezes klubu z Dankowic Andrzej Sadlok nagrodził zespoły uczestniczące w piłkarskich zmaganiach podczas Międzynarodowego Sportowego Święta Pasjonatów.

Dankowice turniej INT 2
Żaki LKS Czaniec nie miały sobie równych w młodzieżowej rywalizacji. Wywalczyły tym samym Puchar Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki.