W niedzielę 6 września w Bielanach zorganizowano piknik charytatywny na rzecz Bartka, który w wyniku wypadku podczas pracy w kopalni stracił prawe podudzie i stopę. W akcję włączyli się także znajomi i przyjaciele z Zasola Bielańskiego w gminie Wilamowice oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach.

W połowie czerwca w kopalni Brzeszcze na trzydziestoletniego Bartka Bertolina spadł wielki głaz. W ostatniej chwili sportowy instynkt i refleks pozwoliły mu zachować zimną krew i odskoczyć, unikając najgorszego. Poważnie ucierpiała jednak prawa noga, potrzebna była amputacja prawego podudzia powyżej doznanych złamań łydki. Rodzina, znajomi i przyjaciele postanowili pomóc mu powrócić do uprawiania sportu. Chcą zebrać najpierw na protezę, która umożliwi w miarę normalne poruszania się, a następnie na sportową protezę nogi, z jaką aktywność fizyczna będzie możliwa.

Toteż 6 września w Bielanach w plenerze na boisku za kościołem kto mógł, włączył się w organizację pikniku rodzinnego poMOC dla Bartka. Ze swej strony wilamowski MGOK zorganizował nagłośnienie dzięki wsparciu firmy LoudLynx Ryszard Tekieli, a także zadaszenie, co przy deszczowej pogodzie bardzo się przydało. Na scenie podczas charytatywnego koncertu wystąpiły też zespoły Retrospekcja i Pociąg Rock'n'Roll. Był kiermasz słodkości, rękodzieła i kwiatów, a paczki z ciastami, fantami i pozostałymi produktami, wystawiono na sprzedaż, z której pieniądze zasiliła puszki z pieniędzmi dla Bartka. Sprzedano sporo wyrobów rękodzielniczych, blisko 200 losów, z których każdy wygrywał prezent niespodziankę, niemal 250 opakowań z ciastem i ciasteczkami. Uczestnicy kupowali książki ofiarowane przez lokalną społeczność i m.in. rękodzielnicze wyroby Koła Gospodyń Kaniówek-Dankowice. Łącznie zebrano 31 135,06 zł.

Bartka wciąż można wspierać w jego zmaganiach na stronie Licytacji dla Bartka na Facebooku, na stronie siepomaga.pl/bartlomiej-bertolin lub poprzez bezpośrednie wpłaty na konto Fundacji: 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 z dopiskiem Bartłomiej Bertolin. (GB)