Do Kóz, Bielska-Białej, Jaworza, Jasienicy, Rudzicy i Godziszki zawitała 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ?Złota Trąbka?.
Ważne dla regionu wydarzenie w pierwszy czerwcowy weekend ponownie stało się popisem artystycznego kunsztu wykonawców. Imprezę trudno nie uznać za wyjątkową, wszak przeprowadzono trzy konkursy festiwalowe, w tym po raz pierwszy Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych, a pół setki koncertów można było posłuchać w wielu miejscowościach regionu.
Jury XII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ?Złota Trąbka? przyznało liczne wyróżnienia i nagrody. W przesłuchaniach Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w sobotę 6 czerwca najwyżej oceniono Młodzieżową Orkiestrę Dętą Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Kolejne miejsca przyznano Blach Kapeli z Jasienicy i Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Kóz.
Młodzi muzycy z Czechowic-Dziedzic zgarnęli podczas wydarzenia również inne nagrody, m.in. za I miejsce w głównej kategorii i Grand Prix przeglądu oraz dla najlepszego zespołu Bielskiego Oddziału Związku Chórów i Orkiestr. Wśród wyróżnionych znalazł się także Niezależny Zespół Miłośników Muzyki z Kóz oraz w konkurencji pokrewnych formacji instrumentalnych niemiecki zespół Spielmannszug Komptendorf. (Man)