Ponad 300 nowych uczniów rozpoczęło naukę w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bielski.

– Wygląda na to, że po ubiegłorocznej euforii, jaka towarzyszyła przyjęciu podwójnego rocznika, w tym roku wracamy już do codzienności. Do naszych szkół przyjęliśmy 313 nowych uczniów, a to oznacza nabór na poziomie sprzed 2, 3 lat – podsumowuje rozpoczęcie obecnego roku szkolnego starosta Andrzej Płonka.

Łącznie w reżimie sanitarnym, spowodowanym pandemią koronawirusa, nowy rok szkolny we wszystkich 5 powiatowych szkołach rozpoczęło 1 września ok. 1,5 tys. uczniów. O ich edukację zadba 280 nauczycieli oraz 80 osób z szeroko pojętej administracji.

I tak w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach-Dziedzicach przybyło 5 pierwszych klas: 3 w technikum oraz 2 klasy wielozawodowe w branżowej szkole I stopnia. W technikum utworzone zostały klasy o profilu technik informatyk i technik żywienia usług gastronomicznych, technik logistyk i technik handlowiec. W jednej klasie będą uczyć się mechanicy i mechatronicy.

W czechowickim Zespole Szkół „Silesia”, który ma siedzibę w tym samym budynku przy ul. Traugutta, w jednej klasie naukę rozpoczęli przyszli technicy informatycy i technicy reklamy.

Z kolei w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach uruchomione zostały 2 pierwsze klasy o profilach matematycznym oraz biologiczno-humanistycznym.

W Szkole Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Szczyrk z siedzibą w Buczkowicach w liceum otwarta została 1 pierwsza klasa. Doszedł też nowy oddział w 6 klasie szkoły podstawowej.

W czechowickim Zespole Szkół Specjalnych nr 4 szczególnie powitano 14 nowych uczniów. (MF)