O Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej rywalizowali strażacy z jednostek OSP powiatu bielskiego i miasta Bielsko-Biała. W klasyfikacji powiatowej najlepszy czas sztafety i ćwiczenia bojowego zdobyły drużyny męska i kobieca z OSP Hecznarowice.
Zawody przeprowadzono w sobotę 4 października na stadionie w Rudzicy. W tym samym miejscu od kilku lat zawody sportowo-pożarnicze rozgrywają też druhowie z największej gminnej organizacji OSP w regionie – z Jasienicy. Tradycją stało się, że w zawodach udział biorą również strażacy z zaprzyjaźnionej OSP Jaworze. Organizacji zawodów powiatowych na prośbę Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej bryg. Zbigniewa Mizery podjął się wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna jako członek Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Bielsku-Białej. Wystartowały w nich najlepsze drużyny męskie i kobiece z powiatu bielskiego, które zwyciężyły wcześniej w zawodach na szczeblu gminnym, a także zespoły z Bielska-Białej.
Zawody przeprowadzone były w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenia bojowe. Po zaciętej rywalizacji najwyższe trofea powędrowały do drużyn kobiecych z Hecznarowic, Wilkowic i Bestwinki. W grupie mężczyzn z powiatu bielskiego zwyciężyła jednostka OSP Hecznarowice, przed OSP Wilkowice, zaś trzecie miejsce zdobyła OSP Łazy. Klasyfikacja dla grupy mężczyzn z miasta Bielsko-Biała to: OSP Komorowice Śląskie, OSP Kamienica, OSP Straconka, OSP Komorowice Krakowskie.

(UGJ)