Centralny Ośrodek Sportu ? Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku jest miejscem, do którego z chęcią przyjeżdża wielu znanych sportowców. Korzystając z doskonałych warunków, w przyjaznym beskidzkim klimacie, mogą przygotować tu odpowiednią formę. Z roku na rok nowoczesny kompleks sportowy w Szczyrku się zmienia. Oddają to zdjęcia, którymi COS przybliżamy w pełnej okazałości.

cos_int_01Końcem 2013 r. uruchomiona została nowoczesna kolej linowa na odcinku ze stacji Jaworzyna na szczyt Skrzycznego. To komfortowa, czteroosobowa kanapa, która zapewnia dużą przepustowość użytkowników.

cos_int_04O możliwej rozbudowie bazy narciarskiej w Szczyrku, m.in. o całoroczną trasę do uprawiania narciarstwa biegowego, rozmawiali nie tak dawno przy skoczniach COS minister sportu i turystyki Adam Korol (pierwszy z lewej), dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Jarosław Konior oraz dyrektor COS-OPO w Szczyrku Grzegorz Kotowicz.

cos_int_05Od września ubiegłego roku z obiektów Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku korzysta Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Młode zawodniczki m.in. rozgrywają tu swoje mecze ligowe.

cos_int_06Ośrodek na Skrzycznem dysponuje systematycznie modernizowanymi trasami narciarskimi, w tym taką, która uzyskała przed kilkoma miesiącami homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. W lutym odbyły się tu alpejskie mistrzostwa Polski.

cos_int_07Nowoczesna kolej linowa na Skrzyczne została zaprezentowana podczas Pikniku Olimpijskiego w Warszawie, na którym stoisko COS cieszyło się dużym zainteresowaniem.

cos_int_08W skład kompleksu sportowego w Szczyrku wchodzi boisko ze sztuczną nawierzchnią, na którym bardzo często można zobaczyć aktywnie spędzającą czas młodzież.

cos_int_09Latem tego roku została odrestaurowana i powiększona baza pobytowa COS-OPO w Szczyrku. Pokoje są tu komfortowe i przestronne.

cos_int_10Dwa boiska do siatkówki plażowej i trzy korty tenisowe z nawierzchnią ziemną uzupełniają wiosenno-letnią ofertę szczyrkowskiego Centralnego Ośrodka Sportu.

cos_int_02W maju br. COS Szczyrk włączył się w organizację biegu na Skrzyczne, którego trasa wiodła niemal na całej długości pod kolejką linową.

cos_int_03

Skocznie ze Szczyrku znane są nie tylko w kraju, ale i poza granicami. To miejsce prestiżowych zawodów w skokach narciarskich oraz treningów najlepszych skoczków na świecie. (MAN)