Młodzi zawodnicy, ich trenerzy, klubowi działacze i członkowie licznej beskidzkiej rodziny olimpijskiej wzięli udział w piątek 1 lutego w tradycyjnym noworocznym spotkaniu środowiska sportowego powiatu bielskiego.
sport (1)Głównym punktem wydarzenia było wręczenie przez starostę Andrzeja Płonkę oraz przewodniczącego Rady Powiatu Jana Borowskiego wyróżnień sportowcom i szkoleniowcom za dokonania osiągnięte na przestrzeni minionego roku. Tym bardziej, że za sukcesy w 2018 r. nagrodzona została rekordowe jak dotychczas grono aż 42 zawodników. W bielskim Starostwie Powiatowym zaprezentowali się zawodnicy uprawiający takie dyscypliny, jak lekkoatletyka, w tym skok o tyczce oraz biegi na różnych dystansach, kajakarstwo, kajak polo, judo, badminton, sporty siłowe, piłka ręczna, skoki narciarskie, biegi narciarskie oraz kombinacja norweska. Przywołano każdorazowo ich kluby – z Czechowic-Dziedzic, Mazańcowic, Pisarzowic, Kóz, Kaniowa, Bystrej i Szczyrku.
Do znakomitych startów świetnie promujących powiat bielski daleko poza jego granicami odniósł się starosta powiatu Andrzej Płonka. – Moja satysfakcja jest tym większa, że takie wyniki przypadły na rok szczególny dla Polski i naszego powiatu. Obchodziliśmy przecież piękny jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości czy 20-lecie funkcjonowania powiatu bielskiego na administracyjnej mapie Polski. Ośmielę się powiedzieć, że swoimi sportowymi sukcesami doskonale uświetniliście wspomniane jubileusze. Dziękują za taką postawę – mówił starosta.
Dodał również, że istotną rolę w kształtowaniu sportowego charakteru i szlifowania umiejętności zawodników odgrywa Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, organizujący powiatowe igrzyska dzieci i młodzieży szkolnej dla ponad 2,5 tys. uczniów. Właściwy kierunek obierają również gminy na terenie powiatu, a ich wójtowie i burmistrzowie rozumieją potrzebę inwestowania w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. – Jako władze samorządowe powiatu bielskiego od ukierunkowani jesteśmy na wspieranie przede wszystkim sportu dzieci i młodzieży. To dobry i sprawdzony kierunek. To przecież z masowości szkolenia wyłaniane zostają talenty, które wchodzą na coraz to wyższe poziomy sportowe – zaznaczył Andrzej Płonka.

(R)


sport (2)sport (3)sport (4)sport (5)sport (6)