Wielkanocny numer ?Gazety Beskidzkiej? od wtorku jest dostępny w ponad setce punktów bezpłatnego kolportażu na terenie całego powiatu bielskiego i miasta Bielsko-Biała. Co w nim można przeczytać?
Warto poznać, jak wyglądają święta u braci Golców. Oczywiście, rodzinnie, do wielkanocnego stołu co roku zasiada kilkanaście osób, a w najbliższą niedzielę będzie ich jeszcze więcej. Paweł i Łukasz tłumaczą, dlaczego to tak ważny okres w życiu ich i ich najbliższych. Jako dodatek piszemy też o działalności ich fundacji, która wydaje nie tylko kolorowe albumy, ale przede wszystkim organizuje naukę gry na instrumentach dla uzdolnionych muzycznie dzieciaków na Żywiecczyźnie, co ostatnio prezentowali w Jasienicy.
W numerze nie zabraknie oczywiście również wielu życzeń, świątecznych przepisów i pomysłów na ozdoby wielkanocnego stołu. Ale Czytelnicy będą mogli przeczytać również o zakończonej Powiatowej Lidze Żaków o Puchar Starosty Bielskiego, w której wykuwają się piłkarskie talenty. Wkrótce Powiat Bielski wzbogaci się o kolejny turniej dla najmłodszych futbolistów. W ?Beskidzkiej? piszemy też o inwestycjach w gminie Porąbka, projekcie nowego parkingu w Bestwinie, badaniach fenomenu Wilamowic, dokonanych przez grupę studentów z Krakowa. A także o małym psikusie na Dzień Wagarowicza, jaki zrobił wójt Jaworza oddając władzę w ręce gimnazjalistów.
Można przeczytać o przymiarkach do nowej formy kulturalnej działalności w Wilkowicach i do mistrzostw w skokach narciarskich w Szczyrku, a nawet o propozycjach imprez kulturalnych w Buczkowicach. W ogóle warto zapoznać się z ofertą kulturalną regionu na kwiecień, nie tylko bielskich instytucji takich, jak Bielskie Centrum Kultury, czy Książnica Beskidzka, ale również ośrodków w Czechowicach-Dziedzicach, Bestwinie, czy Kozach.
Zachęcamy do lektury. ?Gazety Beskidzkiej? nie powinno dla nikogo zabraknąć, bo ukazała się w nakładzie 12 tys. egzemplarzy.

okladka marzec INT