Kompleks skoczni narciarskich Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku był miejscem przeprowadzenia Letnich Mistrzostw Polski. Najlepszym zawodnikom w poszczególnych konkursach pogratulował burmistrz Antoni Byrdy.

Choć aura w połowie października niekoniecznie była dla skoczków sprzyjająca, to zadbali oni o to, aby rywalizacja stała na wysokim poziomie. Kibice mistrzostwa śledzić mogli tylko w telewizji, bo ograniczenia związane z pandemią spowodowały, że impreza odbyła się bez publiczności.

Mistrzem indywidualnym na obiekcie HS-104 został Dawid Kubacki, który nieznacznie wyprzedził innych reprezentantów zakopiańskich klubów – Klemensa Murańkę i Andrzeja Stękałę. Swoją obecność w stawce najlepszych zaznaczyli również szczyrkowianin Stefan Hula, który zajął 6. miejsce oraz broniący barw Sokoła Szczyrk – Wiktor Pękala i Szczepan Kupczak – sklasyfikowani w drugiej „10”.

W zawodach kobiet ponownie powody do radości dała mieszkanka Szczyrku Kinga Rajda, sięgając po srebrny medal. Lepsza o dokładnie 5,5 punktu była tylko Joanna Szwab. Zaprezentowały się także dwie inne skoczkinie Sokoła – Wiktoria Przybyła i Sara Tajner.

Na odnotowanie zasługuje poza tym 5. miejsce drużyny Sokoła w konkursie wieńczącym czempionat na Skalitem. W tej konkurencji ze złota cieszył się kwartet WSS Wisła w Wiśle. (M)

 

KIinga Rajda

 

Sportowe nagrody


Również w tym roku burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy przyznał nagrody i wyróżnienia sportowe dla zawodników oraz trenerów. – To nasza doroczna tradycja, którą podtrzymujemy jako formę wsparcia dla sportu, co oczywiste głównie reprezentantów dyscyplin zimowych. Żałować należy tylko, że z wiadomych względów nie było możliwości, aby się spotkać w sportowym gronie, jak to miało miejsce dotychczas – wyjaśnia burmistrz miasta.

Nagrody finansowe, w łącznej wysokości 13 tys. zł wyasygnowanej z budżetu Gminy, trafiły w przeważającej większości do podopiecznych Stowarzyszenia Sportowo-Rekreacyjnego LZS Sokół Szczyrk – Sary Tajner, Kingi Rajdy, Wiktorii Przybyły, Witolda Mrowca, Jakuba Cembali, Stefana Huli, Wiktora Węgrzynkiewicza, a także trenera Jarosława Węgrzynkiewicza. Docenieni zostali ponadto szkoleniowcy – Maciej Bydliński (Team MB Szczyrk) oraz Dorota Caputa-Krzywoń (Uczniowski Klub Sportowy przy SP nr 1 w Szczyrku). (M)