REGION W LICZBACH: 28 posesji ocenionych zostało przez komisję rozstrzygającą tegoroczną edycję konkursu „Szczyrk Latem Wita Kwiatem”.

Towarzystwo Miłośników Szczyrku, przy organizacyjnej pomocy Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji oraz wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Szczyrku, zaprosiło mieszkańców miasta do udziału w kolejnej odsłonie konkursu cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem. Jego intencją było także w tym roku zaprezentowanie ukwieconych i zadbanych ogrodów. Przyjęto jednak ku temu inną niż dotychczas formułę on-line, umożliwiającą przesyłanie trzech konkursowych zdjęć własnego ogrodu.

Komisja złożona z przedstawicieli organizatorów za najbardziej efektowny wskazała ogród Waldemara Sowuli. Ten sam również zgromadził najwięcej lajków wśród oceniających internautów. Wyróżnienia w konkursie otrzymały ponadto estetycznie zadbane posesje Anny Zgierskiej-Kuropatwy i Anieli Znamirowskiej.

Finał wraz z podsumowaniem tegorocznej edycji „Szczyrk Latem Wita Kwiatem” i odebraniem nagród przeprowadzono uroczyście 29 sierpnia na Placu św. Jakuba w Szczyrku. – Sztuka przekonania mieszkańców, że warto zatroszczyć się o wygląd swojej posesji ponownie się powiodła. Pomysłowości i nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych i tym razem nie zabrakło – podkreślili organizatorzy. (MA)