Nietypową akcję tworzenia rysunków w dowód uznania dla osób troszczących się na co dzień o powszechne bezpieczeństwo zainicjowało Przedszkole Publiczne w Szczyrku.

Przedsięwzięcie błyskawicznie zyskało aprobatę wśród szczyrkowskiej społeczności, czego następstwem było stworzenie wielu ciekawych prac. Akcja „Rysunek dla bohaterów” polegała na odwzorowaniu poprzez rysunki policjantów, strażaków, ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarek, żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej i innych służb w tych trudnych czasach wykonujących swoje obowiązki dla zapewnienia bezpieczeństwa. Nie zapomniano jednocześnie o osobach pracujących w sklepach, wywożących śmieci czy kierowcach autobusów, bez których funkcjonowanie w dobie pandemii było znacznie bardziej skomplikowane.

Wykonane przez najmłodszych rysunki, w wielu przypadkach pomysłowe i oryginalne, pojawiły się w oknach szczyrkowskich domów. Zawieszono je także w witrynie Informacji Turystycznej, miasto bowiem wsparło przedszkolną inicjatywę. – Niech to będzie znak, że wspieramy tych „cichych bohaterów”, którzy są teraz szczególnie zaangażowani w walkę z groźnym wirusem – podkreślili organizatorzy akcji społecznej. (M)

dla bohaterow 2 OK