Znaczącym sukcesem sportowym zakończył się rok szkolny dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kozach. Młodzi biegacze otarli się o medalowe miejsce w rywalizacji na ogólnopolskim poziomie.

O tym, że nie brakuje młodych kozian, szczególnie utalentowanych ruchowo, specjalnie przekonywać nie trzeba. Często sportowcy z Kóz potwierdzają to swoimi wynikami. Doskonały przykład to okazały, całosezonowy dorobek piątki biegaczy, uczęszczających do tutejszej Szkoły Podstawowej nr 2. Wpierw Kacper Polakowski, Jakub Pająk, Maksymilian Ropski i Michał Glos (wszyscy to uczniowie klasy VI koziańskiej placówki) oraz o rok młodszy Szymon Polakowski w roli rezerwowego, przebrnęli przez szczebel zawodów rejonowych. Potem przyszła kolej na etapy powiatowe i wojewódzkie, na ogólnopolskim finale z udziałem najlepszych kończąc. W elicie najlepszych sztafet na dystansie cztery razy po 100 metrów młodzi kozianie 14 czerwca w Łodzi zajęli miejsce tuż za podium, co trudno nie uznać za wynik znakomity.

? Chłopcy zrobili postęp i to znaczący. Z łącznego czasu, biegnącej w sztafecie czwórki, zeszli z 56 do 52 sekund. Naprawdę niewiele zabrakło, by z Łodzi wrócili z medalem, bo trzecie miejsce przegrali na samym finiszu biegu ? mówi Anna Kózka-Filarska, nauczycielka WF-u, która opiekuje się grupą utalentowanych biegaczy.

Osiągnięcie sztafety biegowej młodych kozian jest tym cenniejsze, że zawodnicy nie mają odpowiednio dobrych warunków do uprawiania lekkiej atletyki. Trenują głównie na nawierzchni asfaltowej, gdzie niemal do perfekcji doprowadzili takie elementy sztafety, jak start i przekazywanie pałeczki. W trakcie minionego sezonu przygotowaniem do rywalizacji szkolnej z rówieśnikami były dla biegaczy ?dwójki? zawody w ramach ?Czwartków Lekkoatletycznych? w bielskiej Wapienicy. Uczniowie rozwijają się sportowo bardzo wszechstronnie, bo prócz lekkoatletycznych dyscyplin reprezentują swoją szkołę także w grach zespołowych. (RaF)