Wkrótce w urzędzie Gminy Porąbka ruszy Punkt Obsługi Interesanta. Obsługa mieszkańców w sprawach urzędowych znacznie się dzięki temu poprawi.
Nowe miejsce to fragment dobudowanej części do starego Urzędu Gminy. Zlokalizowany jest na parterze, ma przestronny hol i okienka przyjęć ? wygodne zarówno dla obsługujących urzędników, jak i przychodzących ze swoimi sprawami mieszkańców. Najważniejszą ? bo najczęściej obleganą ? częścią nowego POI będzie kasa. Teraz, aby zapłacić lokalne podatki, trzeba było wchodzić na piętro, co dla wielu starszych osób było bardzo uciążliwe. Będą tu także stanowiska referatów odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami, działalność gospodarczą i administrację czterech cmentarzy komunalnych, a także dziennik podawczy. Zostało także wydzielone dyskretne miejsce, aby w razie konieczności urzędnik mógł przyjąć mieszkańca w jakiejś mniej typowej sprawie. Cały Punkt został zbudowany w ten sposób, aby bez pokonywania barier architektonicznych dotrzeć do niego z poziomu ulicy.
? Nasz urząd od dawna był ciasny, zbyt mały na potrzeby ciągle przybywających samorządom zadań. Musieliśmy sobie jakoś radzić, ale nie było to wygodne ani dla pracowników urzędu, ani dla mieszkańców. Nareszcie obsługa będzie odbywać się w normalnych warunkach ? mówi wójt gminy Porąbka Czesław Bułka.
Kilka lat temu na pomieszczenie dla nowych stanowisk organizacyjnych w Urzędzie wójt przeznaczył większą część swojego gabinetu. ? Mieszkańcy zawsze mogli do mnie przyjść, nawet poza wyznaczonymi godzinami przyjęć i to się nie zmieni. Ale zdecydowaną większość spraw będą mogli załatwić w wygodnym Punkcie Obsługi Interesanta ? dodaje wójt Bułka.