Duże zainteresowanie wzbudził zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach konkurs plastyczny „Tak dla Czystego Powietrza”.
Konkurs ogłoszony w listopadzie skierowany został do uczniów szkół podstawowych i podopiecznych świetlic środowiskowych z województwa śląskiego. Prace, które wpłynęły w odpowiedzi, a wiele z nich oryginalnie i ciekawie ukazało temat przewodni, pokazały przede wszystkim dużą świadomość ekologiczną młodych osób. Podkreśliły zarazem, jak istotne są współcześnie zagadnienia bezpośrednio związane z czystym powietrzem.
Laureaci wyłonieni przez organizatora pojawili się na gali rozdania nagród wraz z rodzicami, rodzeństwem, nauczycielami i opiekunami, którzy z uwagą przyglądali się prezentowanej wystawie prac plastycznych. Za wykonane dzieła uczniowie otrzymali w zależności od miejsc w poszczególnych kategoriach czytniki e-book, drony, hulajnogi czy piłki do siatkówki. Gratulowali im m.in. zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Adam Lewandowski oraz dyrektor biura Funduszu Aleksandra Kuszka. Zwracając się do obecnych nadmienili, że WFOŚiGW przywiązuje ogromną wagę do ochrony środowiska, powietrza, gleby i wody. Także te aspekty mają być priorytetowymi w kolejnych zapowiadanych konkursach.

(RED)